Hastalıklar

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar

Ateş basması terleme

Evde iş yerinde sürekli olarak ateş basması sıkıntısı ile karşı karşıya kalıyorsanız bu durumu ciddiye almalı ve bir uzmandan yardım almalısınız.

Sürekli olarak idrara çıkma isteği

Diyabet hastası değilseniz ve idrar söktürücü ilaçlar kullanmıyorsanız sık sık idrara çıkma ihtiyacı cinsel hastalığınızın olduğuna işaret ediyor olabilir.

İshal bulantı kusma

Herhangi bir hastalık dışında ishal, bulantı, kusma gibi hastalıkların meydana gelmesi cinsel bir hastalığın varlığını işaret ediyor olabilir.

Penis akıntısı

Erkeklerde peniste akıntı şikayeti çeşitli sebeplerden oluşabilmektedir. Ancak bu rahatsızlığın en yaygın sebebi cinsel temas sonrasında çeşitli mikroplara maruz kalınmasıdır. Korunmasız cinsel ilişki ve tek eşliliği terk etme durumlarında sıklıkla bu hastalıklarla karşılaşılabilmektedir.

Vajina akıntısı

Vajina akıntısı bazı bakteriyel veya cinsel yollan bulaşan enfeksiyonlarda; sulu, kokulu, bazen kaşıntı ile birlikte akıntı olabilir. Böyle durumlarda vajinal ve servikal kültür yapmak gerekir. Rahim ağzı iltihabına neden olan Mikoplasma, üroplazma ve gonore (bel soğukluğu) enfeksiyonları gibi bulaşıcı enfeksiyonlarda eşlerin de mutlaka üroloji hekimince muayene edilmesi gerekmektedir.

İdrar yaparken yanma hissi

İdrar yaparken yanma hissi, genital enfeksiyonların dışında cinsel yolla bulaşan hastalıklara işaret ediyor olabilir. Bel soğukluğu, vajinal akıntı, genital uçuk, idrar yaparken yanma hissi cinsel yolla bulaşan hastalıkların en büyük semptomları arasında yer almaktadır.